Ödeme Sistemi Kullanıcı Ön Bilgilendirme


 • Şirketimiz Orjin Görsel Tasarım Eğitim ve Yazılım Hizmetleri Ticaret Ltd. Şti, sakini olduğunuz toplu yaşam alanlarının Yönetim’ine yapacağınız aidat, apartman gideri, ön ödemeli doğalgaz yüklemesi, kart ücreti, spor salonu vb. sosyal aktivite bedelleri gibi yaşam alanına ilişkin her nevi ödemeyi almak amacıyla ApartSoft sistemi bünyesinde bir ödeme sistemi sunmaktadır. Böylelikle Şirketimiz, bu ödeme sistemi üzerinden yapmış olduğunuz ödemeleri alarak Yönetim hesabına aktaracaktır.
 • Şirketimiz’in buradaki işlevi gerekli banka entegrasyonlarını sağlamak, ödeme sistemi hizmeti sunan hizmet sağlayıcılarından da yararlanarak ödeme için teknik bir altyapı oluşturmaktan ibarettir.
 • Kurmuş olduğumuz ödeme sisteminde, size sunulan banka ve kredi kartı, sanal kart, havale ya da eft gibi yöntemlerinden birini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Bu süreçte banka ve kredi kartı bilgilerinizi biz saklamıyoruz. Bize vermiş olduğunuz kişisel verilerinizi başkalarına satmıyoruz. Kişisel verileriniz, sistemden ulaşabileceğiniz 6698 sayılı KVKK uyarınca hazırladığımız aydınlatma metni çerçevesinde korunmaktadır.
 • Eğer size sunduğumuz ödeme sistemini kullanıyorsunuz bu ön bilgilendirme metnindeki hususlar ile sistem üzerinden ulaşabileceğiniz kullanıcı sözleşmesindeki tüm hüküm koşulları kabul etmiş ve onaylıyorsunuz demektir. Şayet bu hükümleri kabul etmiyorsanız, ödeme sistemini kullanmayınız.
 • Yapmış olduğunuz ödemeler için size bir hizmet bedeli yansıtabiliriz. Buna ilişkin uyarı ve bilgilendirmeyi ödeme sırasında sistem üzerinden alacaksınız.
 • Ödeme sistemi üzerinden yapılan her türlü ödemeniz, hesabımıza geçtikten en geç bir iş günü sonra Yönetim’in hesabına aktarılır. Aracı ödeme sistemleri birkaç günlük bekleme süreleri öngörmekte ve her hafta belirli bir günde ödeme yapmaktadır. Bu sebeple, yaptığınız ödemenin Yönetim’in hesabına aktarılmasında, işlem gününe bağlı olarak gecikmeler yaşanabilmektedir. Şirketimiz, aracı ödeme hizmet sağlayıcılarından kaynaklı gecikmelerden dolayı sorumlu değildir. Aktarmada mücbir sebep, beklenmeyen hal ya da Sağlayıcı’nın kasıtlı olmayan davranışı sebebiyle bir gecikme söz konusu olursa, bu gecikmeden dolayı Şirketimiz sorumlu değildir. Bankacılık sistemi, ülkenin koşulları ve hizmet sağlayıcılarından kaynaklanan gecikmelerden dolayı da Şirketimiz’e bir sorumluluk yükletilemez.
 • Yönetim ile sizlerin arasında ödemelere ilişkin ortaya çıkan uyuşmazlıklardan dolayı Şirketimiz taraf gösterilemez. Şirketimiz’in bu hususta hiçbir koşulda sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Hatalı ya da fazla ödeme yapılması ya da bir başka sebepten kaynaklı her türlü talebinizin muhatabı Yönetim’dir. Henüz Yönetim’in hesabına aktarılmadığı bir aşamada dahi Şirketimiz’e hiçbir şekilde iade talebinde bulunulamaz.
 • Sistem üzerinden size yansıtılan aidat tutarlarının doğruluğu Yönetim’in sorumluluğundadır. Şirketimiz’in bu konuda bir sorumluluğu olmadığı gibi tarafımıza herhangi bir talep de yöneltilemez.
 • Yönetim tarafından iade talebiniz olumlu karşılansa bile, Şirketimiz yaptığınız ödeme işlemi sırasında kesilen hizmet bedelini hiçbir koşulda iade yükümlülüğü altında değildir.
 • Şirketimiz, ödeme sistemini kurarken; tahsilat hizmeti sunan hizmet sağlayıcılarından yararlanabilir. Sistemini bu hizmet sağlayıcıların ve bankaların sistemi ile entegre edebilir.